A-nuorten otteluohjelma
JOUKKUE 2024-2025:
Kauden 2024-2025 pelaajisto tiedoitetaan myöhemmin.
JOHTORYHMÄ:
Ville-Vesa Vainiola
vastuuvalmentaja
Jyri Niemi
apuvalmentaja
Roope Urpolahti
maalivahtivalmentaja
Samu Tätilä
huoltaja
Joonas Järvenpää
joukkueenjohtaja
050 566 5627
joonas.jarvenpaa(a)raumanlukko.fi
Yhteydenotot joukkueenjohtajan kautta!
2021-2022 mestaruusjoukkue:
Joukkue:
Maalivahdit:
30 Mikael Ansio
31 Juuso Helomaa
Puolustajat:
7 Kalle Ervasti
8 Waltteri Mattila
12 Niklas Grönlund
15 Noel Pietilä
18 Ondřej Cubo
22 Luka Nyman
41 Thomas Grönlund
51 Onni Korkka
Hyökkääjät:
9 Valtteri Lindroos
10 Juha Pukkila
11 Jānis Švanenbergs
13 Miro Markkula
17 Sami Päivärinta
19 Alexander Gullichsen
23 Daniil Trakht
27 Aleksi Käyrä
29 Oliver Suni
37 Elmeri Hällfors
71 Libor Nemec
73 Lenni Suutari
84 Niklas Ylitalo
86 Jeremi Tammela
89 Iivari Säkkinen
90 Lenni Hämäläinen
92 Thomas Hölsömäki
93 Niklas Ketonen
Toimihenkilöt:
Mikael Kotkaniemi, vastuuvalmentaja
Ville-Vesa Vainiola, apuvalmentaja
Mikael Vuorio, maalivahtivalmentaja
Sami Helenius, fysiikkavalmentaja
Joonas Järvenpää, joukkueenjohtaja
Samu Tätilä, huoltaja
2020-2021 mestaruusjoukkue:
Joukkue:
Maalivahdit:
30 Alex Mäkelä
34 Louis Herpin
45 Mikael Ansio
45 Frans Salminen
Puolustajat:
7 Kalle Ervasti
8 Ondřej Cubo
12 Niklas Grönlund
20 Noel Pietilä
22 Luka Nyman
44 Tomi Leppänen
51 Onni Korkka
55 Aleksi Kenttämaa
Hyökkääjät:
9 Valtteri Lindroos
10 Juha Pukkila
11 Jasse Mäkäräinen
13 Miro Markkula
15 Mikael Rauvola
17 Sami Päivärinta
18 Libor Nemec
21 Leo Ring
24 Daniil Trakht
31 Jesse Ruotsi
39 Eppu Karuvaara
84 Niklas Ylitalo
85 Robert Arrak
86 Jeremi Tammela
89 Iivari Säkkinen
90 Lenni Hämäläinen
Toimihenkilöt:
Marko Virtanen, vastuuvalmentaja
Janne Niskala, apuvalmentaja
Petri Vehanen, maalivahtivalmentaja
Sami Helenius, fysiikkavalmentaja
Joonas Järvenpää, joukkueenjohtaja
Samu Tätilä, huoltaja
1957-1958 mestaruusjoukkue:
Joukkue:
Maalivahti:
1 Kari Vahanto
Puolustajat:
5 Simo Saimo
6 Mikko Östman
15 Pertti Koskelainen
Hyökkääjät:
2 Tapio Uponen
3 Jouni Jokela
7 Matti Joutsenvuori
8 Juhani Lehtinen
11 Matti Keinonen
12 Riku Männistö
Valmentaja:
Heikki Aaltonen